Medycyna sportowa Otwock

Medycyna sportowa

Czym zajmuje się lekarz medycyny sportowej?

Medycyna sportowa* (*medycyna* aktywności ruchowej) – interdyscyplinarna dziedzina wiedzy lekarskiej, obejmującą całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej lub jej braku.
 
Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na regularne uprawianie sportu. Niestety, mało, kto myśli o tym, żeby wykonać badania kontrolne u lekarza sportowego. Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica zaprasza na konsultacje  do specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo w trakcie podejmowanych wysiłków fizycznych oraz odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.
 
Medycyna sportowa zajmuje się profilaktyką zdrowotną osób aktywnych fizycznie, a także leczeniem urazów i kontuzji. *Lekarz medycyny sportowej przeprowadza badania lekarskie, decyduje o możliwości uprawiania sportu lub powrotu do treningów. *Medycyna sportowa obejmuje opieką zarówno osoby uprawiające sport hobbystycznie, jak i zawodników. Kiedy należy zgłosić się do lekarza sportowego?
 
Medycyna sportowa, zwana przez niektórych ortopedią sportową, zajmuje się procesami zachodzącymi w organizmie człowieka w trakcie prowadzonej aktywności fizycznej oraz po zakończeniu wysiłku. Zadaniem medycyny sportowej (ortopedii sportowej) jest objęcie opieką osób zdrowych, które regularnie uprawiają sport, ale też pacjentów ze wskazaniami do wdrożenia systematycznej aktywności ruchowej.
 
W Gabinetach Lekarskich Centrum w Otwocku mogą Państwo zasięgnąć konsultacji ortopedycznej, kardiologicznej i rehabilitacyjnej. Nasi specjaliści  medycyny sportowej dołożą starań, żeby zapobiec kontuzjom i urazom narządu ruchu lub w razie potrzeby pokierują leczeniem specjalistycznym.

Nasi specjaliści

Jacek Mikołajuk

Medycyna sportowa

lek. med. Jacek Mikołajuk

Rejestracja

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

w godz. 8:00 - 18:00

799 11 99 55

facebook
abc zdrowie
lekarze bez kolejki
znany lekarz
orły medycyny
Bieżące informacje
kriodermatologia otwock

Kriodermatologia

Gdzie można skorzystać z zabiegu wymrażania zmian ...

więcej

badania kolter EKG

Badania Holter

Gdzie się udać na badanie Holter EKG w Otwocku?

...

więcej

covid szczepienia otwock

Kto powinien się zaszczepić?

Tak jak w przypadku innych szczepionek...

więcej

jak przygotować się do wizyty w przychodni

Jak przygotować się do wizyty?

Prosimy o zapoznanie się z wytycznym...

więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatnościRozumiem