Medycyna sportowa

Czym zajmuje się lekarz medycyny sportowej?

Medycyna sportowa* (*medycyna* aktywności ruchowej) – interdyscyplinarna dziedzina wiedzy lekarskiej, obejmującą całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej lub jej braku. Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na regularne uprawianie sportu. Niestety, mało, kto myśli o tym, żeby wykonać badania kontrolne u lekarza sportowego. Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica zaprasza na konsultacje do specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo w trakcie podejmowanych wysiłków fizycznych oraz odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

Medycyna sportowa zajmuje się profilaktyką zdrowotną osób aktywnych fizycznie, a także leczeniem urazów i kontuzji. *Lekarz medycyny sportowej przeprowadza badania lekarskie, decyduje o możliwości uprawiania sportu lub powrotu do treningów. *Medycyna sportowa obejmuje opieką zarówno osoby uprawiające sport hobbystycznie, jak i zawodników. Kiedy należy zgłosić się do lekarza sportowego?

Medycyna sportowa, zwana przez niektórych ortopedią sportową, zajmuje się procesami zachodzącymi w organizmie człowieka w trakcie prowadzonej aktywności fizycznej oraz po zakończeniu wysiłku. Zadaniem medycyny sportowej (ortopedii sportowej) jest objęcie opieką osób zdrowych, które regularnie uprawiają sport, ale też pacjentów ze wskazaniami do wdrożenia systematycznej aktywności ruchowej.

W Gabinetach Lekarskich Centrum w Otwocku mogą Państwo zasięgnąć konsultacji ortopedycznej, kardiologicznej i rehabilitacyjnej. Nasi specjaliści medycyny sportowej dołożą starań, żeby zapobiec kontuzjom i urazom narządu ruchu lub w razie potrzeby pokierują leczeniem specjalistycznym.